Bezpłatne szczepienia dla dzieci w szpitalu im. Żeromskiego

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym, pneumokokowym i wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Szczepienia realizowane są w ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej, finansowanego z budżetu miasta Krakowa.

  • Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do trzech lat mieszkających na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw zakażeniom meningokokowym skierowany jest do dzieci od 12 do 24 miesięcy mieszkających na terenie Miasta Krakowa.
  • Program szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) skierowany jest do dziewczynek w wieku 11 i 12 lat zamieszkałych na terenie Miasta Krakowa. Tego typu szczepionki są jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. Lekarze zalecają ich przyjęcie jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. W Polsce szczepienia na HPV nie są jednak refundowane, a rodzice, którzy chcą, by ich pociechy skorzystały z tego rodzaju ochrony, muszą za nie zapłacić z własnej kieszeni. Dzięki miejskiemu programowi młode krakowianki mogą skorzystać z profilaktyki bez opłat.

Informacja i zapisy prowadzone są w Poradni Chorób Zakaźnych Dzieci w czwartek w godz. 10.30- 17.00, w pozostałe dni w godz. od 7.00 do 14.00 pod numerami telefonów 12 622 94 63 lub 734 218 445.

Kategoria: